top of page

Народні колективи Цюрупинського району

Першочерговим завданням клубних закладів Цюрупинського району є діяльність, спрямована на збереження та розвиток інфраструктури в галузі культури, творче зростання художніх аматорських колективів, позитивні тенденції в надбанні культурних цінностей та виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, любові та поваги до української народної творчості і фольклорних традицій українського народу та рідного краю.

 

Працівниками клубних закладів району проводиться наполеглива та кропітка робота по виявленню творчого потенціалу жителів району, підтримки та розвитку народного аматорського мистецтва, залученню широкого кола талановитого та обдарованого населення, особливо дітей та молоді, до участі у художніх аматорських колективах, підвищенню їх  творчої майстерності. Також ведеться робота по виконанню урядових, обласних та районних програм розвитку культури і духовності; організації різноманітного, змістовного та цікавого дозвілля різних верств населення міста Цюрупинська та району.

 

Державну культурну політику в Цюрупинському районі забезпечують 24 клубних заклади. Це: Цюрупинський Центр культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка, 2 селищних будинки культури – Новомаячківський та Брилівський СБК, 14 сільських будинків культури та 7 сільських клубів.

 

В клубних закладах району у 2015 році здійснювали свою діяльність 282 клубних формувань, з них для дітей – 137. В них брали участь 2833 учасник, в тому числі 1772 дітей.

 

За звітній період клубними закладами району підготовлено та проведено низку різноманітних за формою та змістом культурно-масових заходів, конкурсів, свят, дитячих театралізовано-ігрових програм та літературно-музичних віталень. Всього 2084 заходи, з них 563 – для дітей; які відвідало 167254 глядачів, в тому числі 44534 дітей.

 

Із загальної кількості творчих колективів району: 23 мають почесне звання «народний аматорський колектив» та 5 – «зразковий аматорський колектив».

 

Серед них у Цюрупинському Центрі культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка працюють 10 колективів зі званням «народний аматорський колектив» та 3 дитячих колективи зі званням «зразковий аматорський колектив».

 

Це такі колективи, як: народний оркестр народних інструментів, керівник Євген Лафьоров; народний ансамбль народного танцю «Любисток», керівник Заслужений працівник культури України Ірина Іванушкіна; народний ансамбль сучасного танцю «Березіль», керівник Дар’я Іванушкіна; народний ансамбль народної пісні «Червона калина», керівник Наталія Медведська; народний фольк-гурт «Олешшя», керівник Сергій Каталкін; народний жіночий вокальний ансамбль «Cantabile», керівник Катерина Романцова; народна вокальна студія «Мелодія» керівник Наталія Медведська; народний рок-гурт «Час уперед», керівник Денис Романцов; народний драматичний колектив, керівник Валерій Свєчніков; народне любительське об’єднання «Ветеран», керівник Неоніла Рапштинська; дитячий зразковий ансамбль танцю «Веселка», керівник Дар’я Іванушкіна; зразкова вокально-естрадна студія «Сузір’я», керівник Ніна Щербіна; зразковий духовий оркестр, керівник Андрій Кліщовий.

 

В клубних закладах району працюють 13 колективів зі званням «народний аматорський колектив» та 2 дитячих колективи зі званням «зразковий аматорський колектив». Серед них народний ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани» Виноградівського СБК, керівник Віктор Сухіна; народний вокальний ансамбль «Чарівниця» Виноградівського СБК, керівник Марія Сухіна; народний драматичний колектив «Мельпомена» Виноградівського СБК, керівник Наталія Саранча; зразковий танцювальний колектив «Вікторія» Виноградівського СБК, керівник Сергій Коваленко; народний хореографічний колектив «Віночок» Великокопанівського СБК, керівник Лариса Собко; народний вокальний гурт «Чисті криниці» Великокопанівського СБК, керівник Заслужений працівник культури України Тетяна Собко; народний драматичний колектив Великокопанівського СБК, керівник Вікторія Жуковська; дитячий зразковий театральний колектив Великокопанівського СБК, керівник Заслужений працівник культури України Тетяна Собко; народний аматорський колектив «Троїсті музики» Новомаячківського СБК, керівник Сергій Санін; народний ансамбль народної пісні «Козачка» Козачелагерського СБК, керівник Раїса Осадча; народний жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» Подо-Калинівського СБК, керівник Федір Заремба; народний вокальний ансамбль «Берегиня» Щасливського СБК, керівник Олександр Семенов; народний фольклорний колектив «Золоте гроно» Раденського СБК, керівник Заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська; народний фольклорний колектив «Червона калина» Підстепненського СБК, керівник Наталія Чайка; народний фольклорний колектив «Вербиченька» Піщанівського СК, керівник Катерина Земляна.

Народний ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани»,

керівник Віктор Сухіна

 

Ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани» створено у Виноградівському сільському Будинку культури ім.Є.С.Матвєєва в 1993 році.

 

Незмінним керівником колективу є Віктор Сухіна. У 2006 році ансамбль отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

 

На сьогоднішній час народний ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани» налічує 13 учасників: 9 жінок і 4 чоловіка. В репертуарі колективу понад 50 українських народних пісень.

 

Колектив є постійним учасником культурно-масових заходів села. Також учасники ансамблю беруть активну участь у районних та обласних фестивалях.

 

Учасники колективу неодноразово нагороджувалися подяками, грамотами, дипломами управління культури обласної державної адміністрації та відділу культури Цюрупинської районної державної адміністрації.

 

Колектив перебуває у постійному творчому пошуку, має оригінальне, творче обличчя, сценічну та музичну культуру. Музичний супровід – два баяни, контрабас, бубон – це дає змогу зробити виступи колективу більш насиченими та різнобарвними.

 

Народний ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани» радує своїм співом не тільки жителів рідного села Виноградове, а й району; користується повагою та любов’ю глядачів.

Народний вокальний ансамбль «Чарівниця»,

керівник Марина Сухіна

 

Вокальний ансамбль «Чарівниця» був створений у Виноградівському СБК в 1989 році. З часу заснування і по теперішній день колектив очолює Марина Сухіна.

 

У 1999 році вокальний ансамбль «Чарівниця» отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

Зараз колектив нараховує 7 учасниць. До його складу входять вчителі, медичні працівники та культпрацівники СБК.

 

Репертуар вокального ансамблю різноплановий і багатий – це ліричні пісні українських та російських авторів, а також українські народні пісні. На даний момент в репертуарі ансамблю біля 30 творів.

 

Народний вокальний ансамбль «Чарівниця» веде активну концертну діяльність не тільки в рідному селі та районі, а й у сусідньому Скадовському районі та області. Колектив є учасником всіх культурно-масових заходів, оглядів-конкурсів, театралізованих свят, які проводяться в м. Цюрупинську та районі.

 

Учасників ансамблю неодноразово нагороджено подяками, грамотами, дипломами управління культури обласної державної адміністрації та відділу культури Цюрупинської районної державної адміністрації.

 

На сьогоднішній час ансамбль почав працювати під музичний «мінус», це збагачує досвід учасниць, які досидь добре з цим справляються. Народний вокальний ансамбль «Чарівниця» дарує глядачам прекрасні ліричні, задушевні пісні.

Народний драматичний колектив «Мельпомена»,

керівник Наталія Саранча

 

Драматичний колектив «Мельпомена»  Виноградівського СБК створено у 1992 році. Організувала та незмінно керує колективом Наталія Саранча.

 

На сьогоднішній день колектив налічує 15 учасників віком від 15-ти до 59-ти років. Драматичний колектив має колектив-супутник – дитячий ляльковий театр, з яким відпрацьовуються спільні театралізовані постановки та вистави, де прищеплюється любов до театрального мистецтва молодому поколінню.

 

У 2011 році драматичний колектив «Мельпомена» отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

 

В репертуарі колективу понад 25 постановок, різноманітних інсценізацій та п’єс. Народний драматичний колектив «Мельпомена» є постійним учасником звітних концертів та масових заходів Виноградівського СБК, свят  села Виноградове і району, бере участь у обласних конкурсах та фестивалях, таких як: обласний конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», творчі звіти художніх колективів Цюрупинського району в рамках обласного огляду аматорського мистецтва, конкурс театрів мініатюр та читців-гумористів, де отримав диплом за кращу жіночу роль. Народний театральний колектив «Мельпомена» неодноразово нагороджувався подяками, грамотами, дипломами відділу культури і туризму Цюрупинської районної державної адміністрації та управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації. Колектив користується заслуженою повагою та любов’ю у жителів рідного села, району та області. Їхні талановиті професійні виступи не залишають байдужими нікого.

 

Учасники колективу користуються заслуженою повагою та любов’ю жителів рідного села, району та області. Їх талановиті професійні виступи не залишають байдужими нікого.

Зразковий танцювальний колектив "Вікторія", 

керівник Сергій Коваленко

 

Танцювальний колектив «Вікторія» створено у Виноградівському СБК в 1997 році. Назву колективу було обрано не випадково, оскільки Вікторія – це Перемога.

 

Керівником колективу є Сергій Коваленко, в якому він танцював ще будучи студентом. Принципом роботи для керівника є створення індивідуального підходу до кожного учасника колективу, він постійно слідкує за напрямком моди та розвитком танцювального мистецтва у світі.

 

У 2011 році танцювальний колектив «Вікторія» отримав почесне звання «зразковий аматорський колектив». На сьогоднішній день танцювальний колектив налічує 30 учасників, віком від 8-ми до 18-ти років. 

 

У репертуарі колективу хореографічні постановки на основі естрадного, сучасного танцю, він налічує понад 25 танцювальних номерів.

 

Танцювальний колектив «Вікторія» – дружний та згуртований, як одна родина. Стати його учасником може кожна обдарована дитина, яка любить танцювати.

 

Колектив є постійним учасником масових заходів та звітних концертів сільського Будинку культури та свят села Виноградове.

 

Дитячий зразковий танцювальний колектив «Вікторія» має своє неповторне творче обличчя, оригінальний авторський репертуар і своєрідну манеру виконання танців – це відрізняє його від інших хореографічних колективів. А керівник колективу – справжній професіонал, він вкладає душу в постановки своїх танців, вводить учасників колективу та глядачів у феєричний світ музики та хореографії.

Великокопанівський сільський будинок культури

Народний вокальний гурт «Чисті криниці»

Великокопанівського СБК,

керівник Заслужений працівник культури України Тетяна Собко

 

         Вокальний гурт «Чисті криниці» створено у 2005 році на базі Великокопанівського СБК. З дня заснування колектив очолює Заслужений працівник культури України Тетяна Собко.

         З творчістю вокального гурту добре знайомі жителі не тільки Цюрупинського району, а й обласного центру. Свої перші виступи учасники гурту подарували місцевим глядачам. Пізніше, вже у 2006 році, колектив вперше було запрошено на районні фестивалі та концерти.

         У 2011 році вокальному гурту «Чисті криниці» присвоєно почесне звання «народний аматорський колектив».

         Сьогодні колектив об`єднує в своїх рядах 12 учасників різного віку. Наймолодшому –  20 років, найстаршому – 67.

         Репертуар гурту різноманітний та цікавий – це пісні українських та російських композиторів, обробки народних пісень. Кожен виступ колективу – це маленька вистава, свято для душі тих, хто шанує, любить і цінує її величність аматорську творчість українського народу.

         Учасники вокального гурту «Чисті криниці» постійно беруть участь у фестивалях та конкурсах, а саме:  Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Купальські зорі»  м.Гола Пристань; обласному конкурсі фольклорних колективів, вокальних ансамблів народної пісні та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини» у м.Скадовську; регіональному конкурсі хорового виконавства «Чорнобаївський заспів»; обласному фестивалі народної творчості «Купальська заграва»;  районному фестивалі народної творчості «Козацькому роду нема переводу»; регіональному фестивалі духовно-патріотичної пісні «Сонячні дзвони».

У Національному фестивалі народної творчості «Сорочинський ярмарок - 2010» народний вокальний гурт «Чисті криниці» отримав найвищу нагороду – Гран-при фестивалю.

         Народний вокальний гурт «Чисті криниці» доволі самобутній, його виступи завжди іскрометні та дещо несподівані. Вони залишають по собі гарний настрій та вдячність глядачів. Ніхто не може залишитися байдужим, якщо «Чисті криниці» на сцені. Важко всидіти на місці і не пуститися танцювати разом із самодіяльними артистами.

Народний аматорський драматичний колектив

Великокопанівського СБК, керівник Вікторія Жуковська

 

         Найкращі показники роботи та розвитку має театральний жанр Великокопанівського СБК, в якому у 2004 році розпочав свою діяльність   аматорський драматичний колектив.

         У 2009 році колектив отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

         На теперішній час колективом керує Вікторія Жуковська – цілеспрямована, відповідальна, наполеглива, талановита, особистість, легко знаходить спільну мову з учасниками колективу, творчо ставиться до поставлених завдань.

         Склад учасників колективу різновіковий –  наймолодшому 18 років, найстаршому –   60. Репертуар теж дуже цікавий та різноманітний: від одноактних п’єс до повнометражних спектаклів.

         Всі  учасники колективу мають одне хоббі – вони люблять театр. З початку заснування колективу склад його учасників постійно змінювався з різних причин. Проте всі, хто коли-небудь був до нього причетний, цікавляться здобутками  та новими постановками цього, безперечно неординарного, колективу.

         Учасники колективу приймають  активну участь у заходах Великокопанівського СБК: ставлять уривки з п’єс, створюють літературно-музичні композиції, проводять тематичні вечори та розважальні програми, іноді працюють як театр місцевого факту, іноді – як команда КВК, вони є основою усіх сценарних постанов.

         Окрім  Великих Копанів  творчість народного драматичного колективу відома жителям усього Цюрупинського району та за його межами. Колектив є постійним учасником конкурсів та фестивалів, а саме: обласного театралізованого свята за народними традиціям  «Щедрий вечір, добрий вечір!» на базі Цюрупинського ЦКД, обласного фестивалю народної творчості «Купальська заграва» м.Цюрупинськ, обласного козацького свята «Козацькому роду нема переводу» на базі Цюрупинського ЦКД,  обласного конкурсу аматорських драматичних колективів «Театральна весна Херсонщини», обласного огляду-конкурсу «Мельпомена Таврії» м. Херсон, Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Купальські зорі» м.Гола Пристань, обласного конкурсу професійної майстерності «Знай наших» до Дня працівника культури на базі Каховського РБК, творчих звітів художніх колективів Цюрупинського району в рамках обласного огляду аматорського мистецтва.

         Своїми виступами учасники народного аматорського драматичного колективу дарують глядачам чаруючий світ театру та незабутні враження.

Дитячий зразковий театральний колектив

Великокопанівського СБК,

керівник Заслужений працівник культури України Тетяна Собко

 

         Дитячий театральний колектив засновано Тетяною Собко у 2004 році. На його базі проводяться всі дитячі заходи та концерти як сільського Будинку культури, так і сільської загальноосвітньої школи та дитячого садка.          Учасники  колективу зіграли безліч ролей у дитячих ранках, виставах та розважальних програмах.

        До складу дитячого театрального колективу входять 10 розбитних хлопчиків та дівчаток віком від 10-ти до 15-ти років. Спочатку діти грали невеличкі сценки у дитячих ранках, потім захопилися і вирішили спробувати свої сили у першій виставі, якою була казка «Кіт та пес» С.Лижньової –  перший досвід виявився вдалим.

         У 2011 році дитячому театральному колективу присвоєно почесне звання «зразковий аматорський колектив».

         За роки свого існування колектив став лауреатом І ступеню  у обласному конкурсі дитячих та юнацьких театральних колективів «Мельпоменочка» м. Херсон, учасником  районного конкурсу «Театральна хвиля»,  дипломантом ІІ ступеню обласного конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», де учасник колективу отримав диплом за кращу дитячу роль.

         18 травня в місті Бериславі відбувся щорічний обласний фестиваль-конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Херсонщини-2014», в якому достойно виступили учасники дитячого зразкового театрального колективу з виставою «Солом'яний циган».

         27 вересня у ІІ районному фестивалі з театрального мистецтва «Театральна хвиля» на базі Цюрупинського ЦКД вистава «Солом'яний циган» не залишила байдужим нікого; талановиті та яскраві учасники колективу довели всім, що вони переможці, які здатні достойно представити наш район на обласному рівні. У номінації «читці» учасники дитячого зразкового театрального колективу Анастасія Баєва та Максим Юрченко зайняли почесне ІІ місце.

         Завжди всі – глядачі або члени журі конкурсів – у захваті від виступів юних талантів,  які у майбутньому можуть стати справжніми акторами.

Новомаячківський селищний будинок культури

Народний аматорський колектив «Троїсті музики»,

керівник Сергій Санін

 

         Аматорський колектив троїстих музик створено у Новомаячківському СБК в 1994 році,  з 1999 року колектив очолює Сергій Санін. В колективі займаються 6 чоловік різних професій. Об’єднує цих людей велика любов до народної музики та української народної пісні. Репертуар колективу нараховує більше 50-ти творів – це українські народні пісні, народні мелодії та інструментальні обробки.

         Аматорський колектив  «Троїсті музики» добре знають в районі та за його межами. Колектив –  постійний учасник районних свят, оглядів, фестивалів, бере  участь в обласних культурно-масових заходах, а саме: став переможцем обласного огляду-конкурсу ансамблів та оркестрів народних інструментів та ансамблів троїстих музик; був учасником Міжнародного літературно-музичного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» на острові Тягинь; неодноразовий переможець обласного фестивалю аматорського мистецтва «Таврійське перевесло»; брав участь у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх аматорських колективів Херсонської області у місті Києві «Гуля весілля наш Херсонський край!» в 2009 році, у Регіональному фестивалі-конкурсі народної музики «Чумацький шлях» в м. Нова Каховка, обласному театралізованому святі за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!» на базі Цюрупинського ЦКД, районному фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу!» на базі Цюрупинського ЦКД.   

         Колектив знаходиться в постійному творчому пошуку, має оригінальне творче обличчя, своїм талантом та натхненням несе в маси національну культуру, відродження національних звичаїв, твори українського народу та рідне українське слово. Його запальна, весела, енергійна музика не оставляє байдужими глядачів, надовго залишаючись у серцях людей.

Козачелагерський сільський будинок культури

Ансамбль народної пісні

Козачелагерського СБК, керівник  Наталія Гірняк

 

         Багато років діє в Козачелагерському СБК  ансамбль народної пісні який створила у 2001 році Раїса Миколаївна Осадча.

         На теперішній час керівником колективу є Наталія Гірняк. На сьогоднішній день ансамбль налічує 11 учасників: 8 жінок та 3 чоловіки. Цей ансамбль став справжньою окрасою села Козачі Лагері.

         Колектив налічує у своєму репертуарі більше ніж 100 пісень. Репертуар ансамблю різноплановий та різноманітний: переважно це ліричні, обрядові, жартівливі, козацькі, українські народні пісні, та народні пісні в обробці українських композиторів. Основою репертуару стали  одноголосні та двоголосні твори, що виконуються у народній манері співу, є твори в манері а сарреllа.

         Жодне свято в селі не проходить без ансамблю народної пісні , люди дуже люблять і поважають колектив. Щороку напередодні новорічних та різдвяних свят ансамбль, як пропагандист народних звичаїв, вже за традицією вітає усі підприємства та установи  рідного села.  

         Колектив постійно бере активну участь у фестивалях та конкурсах, таких як: Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Купальські зорі» у м. Г.Пристань; обласний конкурс фольклорних колективів, вокальних ансамблів, ансамблів народної пісні та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини» на базі Скадовського РБК; свято з нагоди відзначення 300-річчя заснування Кам’янської Січі в селі Республіканець Бериславського району; обласний фестиваль за народними традиціями «Зоряна Коляда українського Різдва»;  обласний фестиваль народної творчості «Купальська заграва»; районний фестиваль «Козацькому роду нема переводу». Два роки, 2008 та 2009, ансамбль народної пісні був запрошений на слов'янський фестиваль народної пісні в місто По­знань (Польща).

         Чотири роки поспіль, з 2008 по 2011, колектив брав участь у Національному Сорочинському ярмарку. Три роки колектив нагороджували Дипломами та Грамотами за І місце, а в 2011 році ансамбль отримав найвищу нагороду –  Гран-при фестивалю.

         Колектив має подяки та грамоти  управління культури обласної державної адміністрації, відділу культури Цюрупинської районної державної адміністрації. Статті про ансамбль неодноразово публікувалися в районних газетах «Вісник Олешшя» та «Новий день».

         Ансамбль народної пісні веде активну концертну діяльність не тільки в рідному селі, а й у сусідньому Голопристанському районі та області. Колектив є учасником всіх культурно-масових заходів та оглядів-конкурсів, які проводяться в місті Цюрупинську та районі.

         Учасники ансамблю мають оригінальні костюми та своє неповторне творче обличчя, гарні навички у виконанні пісень у супроводі народних інструментів, радують  своїми задушевними піснями та користуються великою любов’ю глядачів. 

Подо-Калинівський сільський будинок культури

Народний жіночій вокальний ансамбль «Калинонька»

Подо-Калинівського СБК, керівник Федір Заремба

 

         Жіночій вокальний ансамбль «Калинонька» був створений у Подо-Калинівському СБК в 1999 році. Зараз колектив налічує 8 учасниць. З 2010 року  ансамблем керує Федір Заремба.

         У 2012 році жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

         В репертуарі ансамблю велика кількість пісень – це ліричні, жартівливі, народні, военно-патриотичні, різдвяні пісні та пісні українських і російських композиторів.

         Колектив бере активну участь у всіх культурно-масових заходах села. Пісні ансамблю звучать на оглядах, конкурсах, фестивалях району та області.

         Неодноразово учасники ансамблю нагороджувалися дипломами, грамотами та цінними подарунками відділу культури Цюрупинської районної державної адміністрації.

         Народний жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» є справжнім шанувальником історичної та культурної спадщини. Пісні у виконанні колективу глибоко проникають у серця глядачів та залишають там незабутній слід любові до української народної пісні.

Щасливський сільський будинок культури

Народний вокальний ансамбль «Берегиня»

Щасливського СБК, керівник Олександр Семенов

 

         Вокальний ансамбль «Берегиня» засновано у Щасливському СБК в 1989 році. З 1996 року колектив очолює Олександр Семенов.

         За роки існування колектив багато разів оновлювався. На теперішній час колектив налічує 7 учасників віком від 24-х до 70-ти років.

         У  2012 році вокальний ансамбль «Берегиня» отримав почесне звання «народний аматорський колектив».

         В репертуарі ансамблю більше ніж 30 творів, це – ліричні пісні про кохання, про красу рідної землі та материнську любов; українські народні пісні та пісні українських композиторів, таких як: В.Соломко, В.Другальов, В.Плаксєєв.

         Народний вокальний ансамбль «Берегиня»  є  активним учасником  всіх культурно-масових заходів села.          Також колектив щорічно бере участь у фестивалях та конкурсах таких, як: обласний фестиваль за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір», районний фестиваль народної творчості «Купальська заграва», районний фестиваль «Козацькому роду нема переводу». Колектив  неодноразово нагороджено дипломами відділу культури Цюрупинської районної державної адміністрації.

         Учасники ансамблю своїми виступами дарують глядачам незабутні враження та несуть повагу і любов до ліричної української пісні, до матері, до краси рідної землі.

Раденський сільський будинок культури

Народний фольклорний колектив «Золоте гроно» Раденського СБК,

керівник Заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська

 

         Основне місце серед фольклорних колективів Цюрупинського району займає народний фольклорний колектив «Золоте гроно» Раденського сільського Будинку культури під керівництвом Заслуженого працівника культури України Наталії Ремішевської. Колектив був створений  у вересні 1978 року.

         На теперішній час у склад колективу входять 14 учасників, з них 11 жінок та 3 чоловіки. Основна частина колективу незмінна понад 35 років.

         Репертуар колективу багатий та різноплановий, постійно поповнюється та налічує більше 40 творів. Це – ліричні, жартівливі, чумацькі, весільні та обрядові пісні.

         У 2005 році фольклорний колектив «Золоте гроно» отримав почесне звання «народний аматорський колектив» та  має безліч нагород за свою творчу діяльність.

         Народний фольклорний колектив «Золоте гроно» веде активну концертну діяльність не тільки в рідному селі та районі, а й у інших районах області – Скадовському, Голопристанському, Лепетиському. Також виступав у місті Києві та Полтавській області.

         Колектив є учасником багатьох масових заходів, оглядів-конкурсів, театралізованих свят, які проводяться в Раденському СБК, Цюрупинському районі та Херсонській області, а саме: обласний  конкурс фольклорних колективів, вокальних ансамблів народної пісні та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини»,  обласне свято «Водохреща», обласний фестиваль фольклорних колективів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Спалах» смт.Велика Лепетиха, обласне театралізоване свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір» на базі Цюрупинського ЦКД, обласний фестиваль народної творчості «Купальська заграва»  м. Цюрупинськ, районний фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу» на базі Цюрупинського ЦКД.

         Народний фольклорний колектив «Золоте гроно» брав участь  у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх аматорських колективів Херсонської області у місті Києві «Гуля весілля наш Херсонський край!» в 2009 році, Всеукраїнському конкурсі фольклорних колективів у рамках фестивалю народної творчості «Національний Сорочинський ярмарок» м.Полтава, Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Купальські зорі» м.Гола Пристань, Всеукраїнському фольклорному дійстві «Яремче єднає Україну» м.Яремче, ІІ Міжрегіональному фестивалі-конкурсі аматорських колективів «Хорлівська ліра» м.Хорли.

Протягом 2014 року народний фольклорний колектив «Золоте гроно» неодноразово брав участь у ранковій програмі  «Ранок зі Скіфією» телеканалу «Скіфія» у місті Херсоні. 

06 січня учасниць колективу було запрошено до міста Херсона для участі у  різдвяному дійстві «Зоряна Коляда українського Різдва».

         14 січня у Херсонському музичному училищі відбулося свято за народними традиціями  «Щедрий вечір», в якому взяв участь народний фольклорний колектив «Золоте гроно».

05 липня    колектив прийняв участь у Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Купальські Зорі» у місті Гола Пристань та отримав диплом і пам’ятні сувеніри за участь у фестивалі.

Підстепненський сільський будинок культури

Народний фольклорний колектив «Червона калина»

Підстепненського СБК, керівник Наталія Чайка

 

         Фольклорний колектив «Червона калина» розпочав свою творчу діяльність у Підстепненському сільському Будинку культури в 1995 році. Організатором та керівником колективу є Наталія Чайка.  

         В колективі співає 8 учасників: 7 жінок та 1 чоловік, вік учасників від 50-ти до 87-ми років.

         У 2004 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський колектив».

         Репертуар колективу різноплановий та дуже багатий, який включає обрядові пісні різної тематики.

         Учасники колективу ведуть активну концертну діяльність не тільки в рідному селі та районі, а й у сусідніх районах – Голопристанському та Каховському, а також в Херсонській області.

         За роки своєї творчої діяльності народний фольклорний колектив «Червона калина» неодноразово брав участь у фестивалях та оглядах-конкурсах, а саме:  Національному фестивалі народної творчості «Сорочинський ярмарок» м.Полтава, Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Купальські зорі» м.Гола Пристань, обласному конкурсі сімейної творчості «Роде наш красний» м.Каховка,  обласному конкурсі фольклорних колективів, вокальних ансамблів народної пісні та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини», обласному огляді «Мистецтво рідного села»  с. Великі Копані, обласному театралізованому святі за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір» на базі Цюрупинського ЦКД, обласному фестивалі народної творчості «Купальська заграва» м. Цюрупинськ, районному фестивалі народної творчості «Козацькому роду нема переводу» на базі Цюрупинського ЦКД.

         Виступ учасників народного фольклорного колективу «Червона калина» здобув прихильність та щиру повагу глядачів у  творчому звіті майстрів мистецтв та художніх аматорських колективів Херсонської області в місті Києві «Гуля весілля наш Херсонський край!» у 2009 році.

         Своїми піснями, великою повагою та авторитетом колектив славиться не тільки в рідному селі та районі, а й в області і навіть у столиці. Їхні пісні зігрівають душі глядачів, несуть людям добро, ніжність та любов до рідної  української пісні, до народного фольклору.

Піщанівський сільський клуб

Народний фольклорний колектив «Вербиченька» Піщанівського СК,

керівник Катерина Земляна

 

         Справжньою окрасою фольклорного жанру Цюрупинського району є народний фольклорний  колектив «Вербиченька» Піщанівського сільського клубу, створений у 1994 році.  З часу заснування  по теперішній день колективом незмінно керує Катерина Земляна.

         З 2006 року фольклорний колектив «Вербиченька» носить почесне звання «народний аматорський колектив».

         До складу колективу входять 8 учасниць віком від 29-ти до 78-ми років. Старші учасниці – це справжні знавці та хранительки української народної старовинної пісні

         В репертуарі колективу понад 100 творів – це колядки, щедрівки та  пісні: обрядові, весільні, воєнних років, ліричні, чумацькі, козацькі, старовині українські.  Старовині пісні принесли в колектив старші учасниці, які знають ці пісні від своїх мам та бабусь.

         Учасниці колективу ведуть активну концертну діяльність не тільки в рідному селі та в сусідніх селах: Підстепне і Саги; а й у місті Цюрупинську.

         Народний фольклорний колектив «Вербиченька»  неодноразово був учасником  фестивалів та оглядів-конкурсів, таких як: Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Купальські зорі»  м.Гола Пристань, обласний конкурс родинної творчості «Роде наш красний» м. Каховка, обласне театралізоване свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір» на базі Цюрупинського ЦКД, обласний фестиваль народної творчості «Купальська заграва» м. Цюрупинськ, районний фестиваль аматорського мистецтва «Таврійське перевесло», ІІІ та ІV Благодійні фестивалі «Олешківські забави», районний фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу» на базі Цюрупинського ЦКД.

         Пісні народного фольклорного колективу «Вербиченька» звучали на святкуванні Дня міста Херсона,  також колектив був окрасою  творчого звіту майстрів мистецтв та художніх аматорських колективів Херсонської області у місті Києві «Гуля весілля наш Херсонський край!» – 2009 рік.

         Учасники колективу та його керівник перебувають у постійному творчому пошуку. Вони  є учасниками багатьох культурно-масових заходів та  театралізованих свят, які проводяться в рідному селі,  місті Цюрупинську та районі.

         Колектив славиться, як справжній шанувальник історичної та культурної спадщини, знавець народних традицій та обрядів. Своїм доволі професійним та самобутнім  співом учасники колективу зачаровують глядачів і дарять прекрасні твори місцевого фольклору.

bottom of page