top of page
Конституція України – головний підручник життя

 

28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства.

 

До Дня Конституції України Новомаячківські селищні бібліотеки для дорослих та дітей презентували виставку – свято «Конституція України – головний підручник життя».

 

Література представлена на виставці надала можливість всім бажаючим дізнатися більше про історію, значення та розвиток основного Закону країни.

 

Проведений бібліотечними працівниками екскурс за матеріалами представленими на виставці знайомив читачів з історією створення Конституції України, виховував почуття патріотизму до своєї країни.

ЗНОВУ СКОРБОТА ЗАПАЛИЛА СВІЧКУ

 

22 червня біля Вічного вогню в Парку слави відбувся мітинг з нагоди Дня скорботи і пам'яті жертв Другої Світової війни, на який зібрались представники установ, організацій, громадськість міста, люди не тільки старшого віку, але молодь і діти. Цей мітинг - пам'ять про те, яке горе приніс фашизм на нашу землю.

 

Зі словами, сповненими глибокої шани та вдячності, про героїв-захисників, учасників Другої Світової війни до всіх присутніх звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Буганов Костянтин Миколайович, заступник голови районної ради Потоцький Павло Борисович та заступник міського голови Петриченко Ольга Миколаївна.

 

Виявляючи глибоку повагу до захисників Вітчизни – героїв Другої Світової війни, які поклали своє життя на вівтар Перемоги присутні поклали вінки та квіти до вічного вогню та меморіалу Слави, на мармурових плитах якого викарбовані імена загиблих у роки війни олешківчан. Пам’ять загиблих воїнів учасники заходу вшанували  хвилиною мовчання.

 

У довічному боргу наше покоління і перед тими героями війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до сьогодення.

Ігротеса зустрічає гостей, або
«Пригоди кота Базиліо та лисиці Аліси»

 

Літо - це свого роду місток між навчальним роком, що завершується, і майбутнім. Літній відпочинок створює умови для емоційно привабливого дозвілля школярів, відновлення їх здоров'я, отримання нових вражень, творчої самореалізації.

 

20 червня 2017 року в Олешківському центрі культури та дозвілля пройшла благодійна театролізована ігрова программа «Пригоди кота Базиліо та ліси Аліси», на яку завітали вихованці табору відпочинку Олешківської гімназії: діти з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей, сироти, та діти які знаходяться під опікою.

 

Впровдовж цілої години діти спостерігали за Ігротесою та пригодами кота Базиліо та ліси Аліси. Діти подолали усі випробування і наприкінці прийняли участь  у веселому флешмобі «Веселих бешкетників».

 

Чудові декорації, цікаві костюми персонажів, а також різноманітні ігри та конкурси створили бадьорий настрій на майданчику.

 

Впровдовж всієї програми своїм талантом глядачів тішили учасники дитячої вокально-естрадної студії «Мрія» під керівництвом Тетяни Левицької.

 

Працівники Олешківського ЦКД подарували всім присутнім своє тепло, увагу, надали можливість дітям поспілкуватися з героями казки, щоб вони відчули все тепло дружнього, небайдужого серця.

Ігротеса зустрічає гостей, або
«Пригоди кота Базиліо та лисиці Аліси»

 

15 червня 2017 року в Олешківському центрі культури та дозвілля пройшла театролізована ігрова программа «Пригоди кота Базиліо та ліси Аліси», на яку завітали вихованці літнього табору Олешківської загальноосвітньої школи №2.

 

Впровздовж всієї програми діти допомагали коту Базиліо та лисиці Алісі зрозуміти, що справжній скарб не те що блищить, а саме наші діти.

 

Малеча подолала усі випробування і наприкінці с учасниками з танцювала веселий танок «Дружби».

 

Конкурси та різноманітні ігри створили бадьорий настрій на майданчику, що навіть дорослі охоче приймали участь в ігровій програмі.

 

Своїм талантом глядачів тішили учасники дитячої вокально-естрадної студії «Мрія» під керівництвом Тетяни Левицької.

 

Працівники Олешківського ЦКД подарували всім присутнім своє тепло, увагу та гарний настрій.

КОЛЕГІЯ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ ОЛЕШКІВСЬКОЇ
РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 15.06.2017 РОКУ

 

15 червня 2017 року в малій залі Центру культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка відбулася колегія відділу культури Олешківської РДА.

На колегії були присутні директори, завідуючі, художні керівники клубних закладів, керівники народних аматорських колективів.

На колегії розглянуті питання:

  • Про організацію заходів щодо забезпечення дозвілля дітей та підлітків влітку 2017 року в закладах культури Олешківського району.

  • Робота закладів культури в умовах децентралізації в Україні.

  • Про організацію та проведення  обласних та районних  фестивалів в 2017 році.

 

Розпочалася колегія з виступу начальника відділу культури Олешківської РДА Ірини Іванушкіної, яка зазначила, що дозвіллєва діяльність має надзвичайний вплив на формування особистості у дитячому віці. Всебічний і гармонійний розвиток людини є не лише високим соціальним ідеалом, а й необхідною умовою для вирішення завдань, що стоять на сучасному етапі розвитку суспільства. Заклади культури дають дітям можливість задовольнити свої духовні, пізнавальні, розважальні, фізичні, художні, аматорські та ін. потреби. Тому проблема поліпшення якості дозвіллєвої діяльності дітей в закладах культури є актуальною і соціально важливою.

Основними завданнями організації дозвілля дітей та молоді є:

  • забезпечення всебічного розвитку дитини її особистісного зростання;

  • формування суспільно-громадського досвіду особистості;

  • розвиток, стимулювання та реалізація її духовного і творчого потенціалу;

  • створення системи пошуку, розвитку й підтримки юних талантів, обдарувань;

  • залучення до особистісно-значимих соціокультурних цінностей;

  • виховання вольових якостей, формування активної життєвої позиції, здорового способу життя засобами фізичної культури, спорту та просвітницької роботи.

 

Важливо, щоб організація дозвілля дітей відповідала сучасним потребам і запитам дітей. З метою удосконалення процесу необхідно розвивати активні форми відпочинку й оздоровлення, впроваджувати технології колективного творчого виховання.

В обговоренні прийняли участь: Саранча Н.М., директор Виноградівського СБК, Голомашевич О.М., директор Привітнянського СБК, Пілюгіна Л.В., директор Раденського СБК та Напаснюк Л.П., директор Костогризівського СБК.

На колегії начальник відділу культури проінформувала всіх присутніх  про закони підписані Президентом України П.О.Порошенком, які визначають  напрями впровадження механізму децентралізації в Україні: «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про основи державної регіональної політики».

 

Ірина Вікторівна закликала працівників культури максимально донести до населення  об’єктивну інформацію про децентралізацію, використовуючи  методичні матеріали  з питання впровадження в Україні політики децентралізації, які надані Адміністрацією Президента України.

 

Також на колегії обговорювалось питання організації та проведення  обласних та районних  фестивалів в 2017 році.

 

По кожному питанню, в обговоренні яких брали активну участь усі

керівники закладів культури прийнято конкретні рішення.

 

На закінчення колегії Ірина Вікторівна побажала всім міцного здоров’я, миру та творчої наснаги.

«НОН-СТОП: 150 БІБЛІОХВИЛИН»

 

Теплим сонечком зігріте по землі крокує літо.

Літо? У бібліотеці?

Це крутіше дискотеки!

Це свято, це сміх,

Це книжковий світ!

Ура! Канікули! Літо- найулюбленіша пора усіх дітей. Чимало мріють про відпочинок коло моря, дехто вирушить у захоплюючі подорожі до давно омріяних міст і місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки?

8 червня Олешківська районна бібліотека для дітей у партнерстві з працівниками Районної бібліотеки для дорослих та Центру культури та дозвілля організували для учнів шкільного табору «Престиж» Олешківської ЗОШ №2 день відпочинку «Нон-стоп: 150 бібліохвилин».

Святкова зустріч почалася на ганку Центру культури та дозвілля. Нудьгувати гостям у цей день не довелося. Для них працювало п’ять  секцій. На дітей чекали: мультсалон «Як козаки….», з переглядом найкращих українських мультиків для дітей, художній салон «Україна – козацька держава», ерудит- гра «Лицарі козацького краю», музичний салон «Веселі козачата», а також ігровий майданчик «Козацькі розваги» з козаком Сірком.

Зустріч тривала дві з половиною години в три кола. Отже, кожна дитина побувала, як мінімум, на трьох заходах.

Бібліотечні працівники нагадали дітям про те, що у книги канікул немає та запросили учнів до «Літніх читань-2017».

Отже, з книгою на канікулах сумувати ніколи!

У ОЛЕШКАХ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ОЛЕШШЯ GREEN DAY

 

3 червня у Олешках пройшло  свято сім'ї, спорту, природи і смачної їжі Олешшя Green day.  Воно зібрало велику кількість городян і їх сімей, які із задоволенням зустрічали концертні групи, танці, конкурси та куштували різноманітні страви.

 

Олешківський Центр культури та дозвілля не лишився осторонь цієї події і із задоволенням долучився до свята підготувавши великий святковий концерт. Запальні номери, підготовлені кращими творчими аматорськими колективами, яскраві костюми, та виключно позитивний настрій створили незабутню атмосферу свята, яка без упину притягувала увагу глядачів на протязі більш ніж двох годин.

 

У концерті прийняли участь: народний ансамбль народного танцю «Любисток», народний ансамбль сучасного танцю «Березіль», дитячий зразковий ансамбль танцю «Веселка», зразкова вокально-естрадна студія «Сузір’я», народна вокальна студія «Мелодія», народний ансамбль народної пісні «Червона калина», народний фольк-гурт «Олешшя», вокальна студія «Мрія», народний ансамбль народних інструментів, вихованці дитячої музичної школи, а також вокальний ансамбль «Зоре цвіт» Козачелагерського сільського будинку культури.

 

Працівники Центру культури та дозвілля завжди раді новим ініціативам, тож з нетерпінням чекають зустрічей з глядачами та готують безліч несподіваних і приємних сюрпризів та заходів.

ФЕСТИВАЛЬ «GREEN DAY» ОЛЕШШЯ

 

03 червня на набережній міста Олешок проходив молодіжно- розважальний фестиваль «Green Day».

 

У тематично прикрашеному сквері майстри декоративно-ужиткового мистецтва міста та області пропонували всім бажаючим свої вироби.

 

Крім того, на території скверу проводилися майстер – класи з виготовлення ляльки мотанки, майстер Наталія Ковальова, модульне оригамі, майстер Наталія Миронова, мокре валяння, майстер Тетяна Костюк та інші.

 

На заході були присутні зелені садиби: кінні клуби «Буцефал» та «Grand Prix». Вони демонстрували свої досягнення та можливості.

Олешківський районний краєзнавчий музей також представив туристичні маршрути, під час яких жителі та гості міста можуть поринути в історію нашого краю.

 

Фестиваль «Green Day» не залишив байдужим жодного, хто завітав на цей захід, та подарував неперевершені емоції та гарний настрій.

ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «ДУША ПІВДНЯ»

 

2 червня на базі історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії» відбувся  відкритий фестиваль народної творчості «ДУША ПІВДНЯ».

 

Під час фестивалю проходив ярмарок народних майстрів, де можна було відвідати різноманітні майстер-класи з традиційних видів ремесел.

 

У ярмарку також брали участь і майстри нашого міста: Довбня Євген (декоративна кераміка), Андронатій Ольга (декоративний розпис), Мерлак Валентина (бісероплетіння), Костюк Тетяна (в`язання гачком), Ковальова Наталія (лялька-мотанка).

 

Родзинкою цьогорічного фестивалю став конкурс української традиційної страви «Таврія-Борщ».

У ОЛЕШКАХ ПРИВІТАЛИ НАЙМОЛОДШИХ МЕШКАНЦІВ

 

1 червня, весь світ відзначав День захисту дітей. Недарма це яскраве і добре свято припадає на перший день літа, адже школа і заняття позаду, а це значить, що тепер дозвілля малюків повністю лягає на плечі дорослих.

 

Дорослі прагнуть, щоб діти зростали здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

 

З цієї нагоди в нашому місті творчим колективом Центру культури та дозвілля було проведено цілу низку заходів.  Так, з ранку на площі пройшла святкова розважально-ігрова програма, під час якої всі діти, які завітали на неї, разом з казковими персонажами Сяйвинкою та Сміхотуном вирушили у подорож по чарівних світах. Веселі ігри та розваги і, звісно ж, запальні номери від наймолодших аматорів Центру культури та дозвілля створили атмосферу справжнього свята для всіх присутніх.

 

По завершенні ігрової програми у великій залі Центру культури та дозвілля до уваги юних глядачів було представлено святковий концерт, який з радістю сприймали маленькі глядачі.

 

Присутніх вітали зі святом дитячий зразковий ансамбль танцю «Веселка», зразкова вокально-естрадна студія «Сузір’я» та народна вокальна студія «Мелодія» Олешківського Центру культури та дозвілля, а також вихованці дитячої музичної школи.

 

Свято не залишило байдужим жодного, хто завітав цього дня До Центру культури та дозвілля, і подарувало безліч яскравих емоцій та гарних вражень.

 

Діти роблять наше життя цікавим, наповнюють його радістю і щастям. Тож і ми, дорослі, маємо робити все аби їх дитинство було щасливим і безхмарним.

ЧИТАМІНИ ДЛЯ ДИТИНИ.
КОНСУЛЬТУЮТЬ ВОЛОНТЕРИ «БІБЛІОЛЕШКИ».

Чи любили ви в дитинстві відвідувати лікарню? Скоріш за все, що ні. А от до нашої бібліотечної поліклініки діти йшли із задоволенням. Бо прийом вели не справжні лікарі, а найактивніші помічники бібліотекарів, члени волонтерської бригади районної дитячої книгозбірні Юлія  Савченко та Юлія Терлецька. Дівчатка самі дуже люблять читати, і тому їм було легко встановити контакт з відвідувачами бібліотеки. 

Але перш ніж потрапити на прийом, треба було ще й взяти талончик у реєстратурі. Реєстратор - працівник бібліотеки запитував у дітей, які у них є проблеми з читанням і вирішував до кого ж направити читача, до волонтера бібліо-лікаря чи до лікаря волонтерської швидкої допомоги.

Чи пам’ятаєш ти свою першу книжку? Коли вперше прийшов до бібліотеки? Яка техніка читання? Як проводиш дозвілля? Чи читають у вашій сім’ї разом дорослі і діти? Твої улюблені предмети в школі? Аналізуючи відповіді на ці та подібні запитання лікарі-волонтери давали рекомендації  дітям, яку саме книгу обрати для читання і направляли їх до «Бібліотеки – душі аптеки», де вони вже обирали собі видання для читання. Асортимент ліків для душі різноплановий, тут і «детектевин», «віршовін, «ерудин», «сміховин», «казковин», тощо. До того ж, кожному відвідувачу бібліотеки були прописані «Вітаміни для читання», які вони отримали в аптеці.

Очікується нова партія книжкових новинок. Тож, запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу «Бібліотечну поліклініку» та "Аптеку душі". Про дні прийому буде оголошено додатково.

Дякуємо за ідею Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, яку наша бібліотека  "придбала" на інноваційному ярмарку "БібліоКре@тив-2016".

МІНІСТР КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ З ВІЗИТОМ У М. ОЛЕШКАХ

 

Садиба Поліни Райко знаходиться серед живописної природи нашого міста. Свій будинок літня жінка за декілька років перетворила на справжній музей настінного мистецтва. Її роботи не лише оригінальні, але і дивовижно чисті художні світи, в яких господарює гармонія між природою і людиною.

Мистецтвознавці визнали Поліну Райко майстром наївного мистецтва. Вона вже офіційно стала в один ряд зі світовими та українськими іменами в наївному мистецтві.

Наїв – це вид образотворчого мистецтва, який вирізняється своєю простотою, ясністю і безпосередністю. Ця творчість спонтанна, інтуїтивна, не обмежена ніякими правилами та заборонами.

Творчість Поліни Райко – це справжня знахідка, абсолютно унікальний артефакт.

На жаль, після смерті господарки будинку він був проданий сім`ї з Канади  і на сьогодні питання збереження оригінальних розписів залишається відкритим. Власники будинку не займаються збереженням унікальних розписів та не виходять на зв`язок з органами влади Олешківського району, які не можуть вирішити питання щодо створення музею Поліни Райко без їх участі.

Саме з цього питання 27 травня 2017 року до нашого району завітали міністр культури України Євген Нищук та голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв. Вони зустрілися із представниками Олешківської РДА та міської влади і обговорили можливість збереження будинку з його унікальними розписами та створення музею Поліни Райко у м. Олешках. Євген Нищук пообіцяв сприяння у встановленні контактів з власниками садиби, що вкрай необхідно для її збереження та допомогу у створенні музею наївного мистецтва у нашому місті.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ

 

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактика цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

У День пам’яті проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшій передачі ВІЛ.

23 травня 2017 року на базі Олешківської міської бібліотеки № 2 провідним бібліотекарем, спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та соціальним працівником ХОБФ «Мангуст» було організовано і проведено для читачів та гостей бібліотеки цикл заходів:

1. Книжкова виставка «Про СНІД на весь голос» ;

2.Бесіда - діалог «Світова загроза» ;

3.Вулична акція  «Правда про СНІД» ;

4. Відеолекторій «Бережи любов» ;

5. Анкетування «Що ви знаєте про СНІД», «Що таке ВІЛ, і як захистити себе? .

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи до організму і розмножуючись, він руйнує імунну систему, яка відповідає за боротьбу з інфекціями. З часом у ВІЛ-інфікованої людини знижується здатність чинити опір будь-яким захворюванням. СНІД - синдром набутого імунодефіциту – завершальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції. Симптоми виникають внаслідок ураження імунної системи вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).У концентрації, достатній для інфікування інших людей, ВІЛ знаходиться в спермі та  вагінальних виділеннях, в крові, грудному молоці.

Добровільне Консультування та Тестування на ВІЛ  – це консультативна допомога в питаннях поширення ВІЛ та заходах профілактики, оцінці особистого ризику інфікування ВІЛ, сприяння в прийнятті самостійного рішення про тестування на ВІЛ, визначення ВІЛ-статусу, допомога у формуванні більш безпечної поведінки.

Якщо ви відмітили хоча б одне твердження, то вам рекомендовано пройти консультування щодо тестування на ВІЛ.

На базі Олешківської ЦРЛ працює кабінет " Довіра" де всі бажаючі можуть пройти тестування на ВІЛ - інфекцію швидкими тестами безкоштовно, анонімно.

В ОЛЕШКАХ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ

 

Цього року виповнюється 80-та річниця Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи, мільйони українців було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос.

На виконання указу Президента України, з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, у центрі міста Олешки  відбувся мітинг, присвячений цим жахливим роковинам.

Ведучі заходу розповіли про невинно розстріляних без суду і слідства, закатованих у стінах НКВС та відправлених у заслання.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять постраждалих від репресій радянських часів. Як знак поваги та скорботи учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам`ятного знаку борцям за свободу, незалежність та суверенітет України.

Нехай ці події стануть для нас прикладом, як не треба робити, а не «прикладом "як це робити", для наступних диктаторів».

«МИ НЕ ЗАБУДЕМО»

(Година пам᾿яті 80-річчя Великого терору 1937-38 років)

 

22 травня у приміщенні Брилівського Будинку культури було проведено годину спілкування присвячену 80-річчю Великого терору 1937-38 років. Були присутні учні десятих класів. Лукава Ірина Іванівна розповідала дітям про страшні історичні події, які скалічили долі мільйонів людей.

26 вересня 1936 р. НКВС СРСР очолив Микола Єжов. Саме з його іменем пов’язують хвилю «Великого терору», ініційовану Й. Сталіним.

М. Єжов розпочав масштабну «Чистку» партійних, військових і чекістських кадрів. Було суттєво розширено систему ГУЛАГУ, в якій опинялися мільйони засуджених політичних в’язнів. Тільки навесні 1937 р. внаслідок різних операцій НКВС у радянських таборах опинилося 700-800 тис. осіб. Наказом від 21 жовтня 1937 р. усі виправно-трудові табори були підпорядковані безпосередньо ГУЛАГу НКВС.

13 січня 1937 р. ЦК ВКП(б) ухвалив постанову «Про незадовільне партійне керівництво Київського обкому КП(б)У та недоліки у роботі ЦК КП(б)У». Відповідно до цієї постанови почалася кампанія чисток серед київських комуністів.

4 серпня 1937 р. Сталін підписав директиву ЦК ВКП(б) про проведення у 2-3 районах відкритих процесів над «Шкідниками» у сільському господарстві. Саме ця директива значно стимулювала пошук «Ворогів народу» на селі, в тому числі в Україні. Видобування слідчим необхідних зізнань полегшувалося тим, що саме у 1937 р. було офіційно дозволено застосовувати фізичний вплив на тих, кого підозрювали у ворожих діях. ЦК ВКП(б) у своїй телеграмі назвало засоби фізичного впливу як «Припустимий і правильний метод».

Протягом 1937 р. тривало викриття «Контрреволюційних організацій», серед яких були «Національна спілка німців на Україні», «Контрреволюційна троцькістська диверсійно-шкідницька організація», «Антирадянська націоналістично-латиська контрреволюційна організація» та багато інших.

Восени 1937 р. в Україні, з ініціативи Л. Кагановича, на Донбасі була викрита «Шкідницька» організація, внаслідок якої було заарештовано 140 керівних працівників Донецького басейну – директорів заводів.

Підраховано, що до початку війни з нацистською Німеччиною репресії забрали життя понад 40 тис. професійних військових, у тому числі більше третини з них (15 тис.) – в Україні.

КРАЩИЙ ВЗВОД У МУЗЕЇ

 

Солдати, що проходять строкову службу в нашому районі, не лише навчаються військовій справі, але й залучаються до культурних заходів. Частими гостями у них є працівники Центру культури та дозвілля м. Олешок, які проводять концерти прямо на території військових частин. А ще командири вирішили заохочувати поїздками в музеї кращі взводи за зразкову службу.

Так, 21 травня 2017 р. кращий взвод другої мотопіхотної роти 59ОМПБР побував у Олешківському краєзнавчому музеї. Солдати та командири познайомилися з історією нашого краю, з цікавістю оглянули виставки робіт майстрів народно-ужиткового мистецтва та художніх картин Світлани Буліченко.

Воїни були дуже вдячні за цікаву екскурсію, за збереження та примноження історії Олешківського краю.

  

Директор Олешківського районного краєзнавчого музею Хріненко С.І.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

 

Щороку у третій четвер травня відзначаємо велике національне свято -  День вишиванки, цьогоріч він припав на 18 травня. Це свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців.

У цей день працівники Подо-Калинівського СБК та сільської бібліотеки прийшли на свої робочі місця у національних костюмах, одязі з елементами національної вишивки.

О 13.00 до сільської бібліотеки на свято вишиванки «А над світом вишивка цвіте» прибули запрошені гості, учасники художньої самодіяльності, майстрині декоративно-ужиткового мистецтва. Основна мета заходу – це збереження та популяризація українських цінностей, адже вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Це свято провели не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, а довели, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців, і її можна одягати на роботу, університет чи до школи.

Завдання працівників культури забезпечити духовну єдність поколінь, зберегти родинні традиції, звичаї, обряди, щоб кожен українець усвідомлював власну національну гідність, честь і гордість за свою землю і народ.

День вишиванки проминув непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.

СВЯТО УКРАЇНСЬКИХ ТАЛАНТІВ

Чудове свято українських талантів відбулося 19 травня 2017 року на площі Свободи у м.Херсоні. Херсонський обласний Центр народної творчості представив виставку майстрів народного мистецтва, присвячену Всесвітньому Дню вишиванки, у рамках якої пройшли майстер-класи з різних напрямків традиційного та сучасного декоративно-ужиткового мистецтва. На площі відбувся також танцювальний марафон за участю кращих хореографічних колективів Херсонщини, присвячений Дню Європи «Молодь Херсонщини – майбутнє Європи!»

У виставці народного мистецтва взяло участь 50 майстрів з Білозерського, Голопристанського, Олешківського районів, м. Херсона та Нової Каховки. Олешківський район представили майстри: Довбня Євген (декоративна кераміка), Андронатій Ольга (декоративний розпис), Костюк Тетяна (в`язання гачком), Фоменко Валентина (декоративна випічка), Мерлак Валентина (бісероплетіння) та Ковальова Наталія (лялька-мотанка, канзаши).

На майстер-класах, які проходили під час виставки, можна було повчитись вишивці, виготовленню українських віночків, ляльок-мотанок, патріотичних браслетиків, кошиків з паперової лози та ін.

У танцювальному марафоні взяли участь 24 хореографічні колективи з Голопристанського, Білозерського, Скадовського, Олешківського районів, міст Херсона та Нової Каховки.

ВИШИВАНКА – СИМВОЛ БАТЬКІВЩИНИ!

Вдягни, дитино, рідну вишиванку

І українцем йди у білий світ.

Дивуйся світу в росянім серпанку

Й люби цю землю вже з дитячих літ.

 

Щороку у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки, яка є гордістю українського народу та символом етнічної приналежності кожного з нас до рідної землі та своєї історії.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців.

З цієї нагоди працівники Центру культури та дозвілля, Районної бібліотеки для дорослих та Районної бібліотеки для дітей організували на центральній площі міста вуличну акцію «Вишиванка – символ Батьківщини», яку відвідали учні Олешківської гімназії та жителі міста.

На фоні прикрашеного українськими рушниками, народними костюмами та книжковою виставкою «Чарівна краса вишиванки» фасаду Центру культури та дозвілля, ведуча заходу ознайомила присутніх з історієї виникнення такого виду народного мистецтва, як вишивка, яку вважають «молитвою без слів» та елементом одягу українців – вишиванкою.

В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у  житті. Українська вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала.

В українському фольклорі зустрічаються оповідки про вишиті сорочки, де  число магічних узорів — дванадцять: це дванадцять богатирських сил (за числом 12 — усі енергії космічного простору, всіх знаків Зодіаку). І сила цього шиття неймовірно велика. Існує безліч орнаментів, як геометричних так і квіткових, які несуть в собі певні коди. Сила коду в сорочці залежить також і від кольорів, якими вона вишита.

Дізнавшишь про значення кольорів, рослинних та геометричних  символів, учні створили власні орнаменти в художньому етно-салоні «Українська вишиванка – наче райдуги світанки».

А флешмоб під мелодію пісні «Україна вишивана» об’єднав наших гостей, символізувавши приналежність до роду, нації та традиційний зв’язок багатьох поколінь.

  

Народе мій, краяни і краянки!

Плекаймо паросток зелений навесні,

Нехай цвітуть – не вицвітають вишиванки

І стоголосо лине пісня, по землі.

15/05/2017 = 88

ПРОФІКВЕСТ  «В ДОЛОНЯХ СТЕПУ І ДНІПРА» -
MADE IN ХЕРСОНЩИНА»!!!

Ось і завершився «Обласний  профіквест «В долонях степу і Дніпра», над реалізацією якого в нашому районі працювали відділ культури та відділ освіти Олешківської РДА, районний центр зайнятості,  районна бібліотека для дітей та дев’ятикласники Олешківської гімназії.


11 травня організатори, гості свята та всі команди – учасниці з 20 районів Херсонщини  разом зі своїми кураторами зібралися в історично-розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії», щоб позмагатися у фінальному етапі проекту та продемонструвати один одному та поважному журі  свої здобутки.


Було дуже приємно, що «Хуторяни» привітно зустрічали кожну команду з хлібом-сіллю та організували екскурсії територією комплексу. 


Як і всі учасники, протягом року команда «Made in Олешшя» визначила та дослідила туристично-привабливі об’єкти нашого краю, склавши свій туристично-екскурсійний маршрут, взяла участь у дистанційному навчанні, яке проводили для профіквестівців організатори проекту, долучилася до утворення інтерактивної туристичної карти, розробила рекламно- туристичні матеріали, створила сувенірну продукцію, провела активну PR-кампанію у соц. мережах та підготувала сценічну презентацію. Тож, було з чим їхати на фінал.


Серед основних завдань  підсумкового заходу - сценічна PR-презентація «Херсонський край мій вабить і дивує» та туристичний ярмарок.


Усі районні команди дуже добре підготувалися до ярмарку. Стендові презентації були оформлені з любов’ю до рідного краю та наповнені різноманітними рекламними буклетами, запрошеннями, постерами, путівниками, сувенірами, інсталяціями тощо.


А щоб взяти участь у гала-концерті, треба було пройти відбірковий тур. З поділених на три групи команд були визначені по дві, які будуть змагатися за кращу сценічну презентацію. Така честь випала і команді Олешківського району.


Всіх присутніх на святі  привітали організатори проекту та почесні гості: Клюцевський Володимир Іванович - керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації, Єрашов Євгеній Олександрович - директор Херсонського обласного центру зайнятості, Бардашевська Анна Іванівна - директор КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, Гасаненко Тетяна Василівна - голова Голопристанської районної державної адміністрації, Соловйов Віталій Олександрович - голова Голопристанської районної ради та Бабич Олександр Володимирович - Голопристанський міський голова.


Команди – суперниці дуже цікаво і весело  презентували туристичну Херсонщину, викликаючи гордість за наш край та бажання подорожувати представленими маршрутами. 


І ось вона, урочиста мить – святкове нагородження найкращих! 


За третє місце у категоріях «Краща сценічна PR-презентація «Херсонський край мій вабить і дивує»  та «Краща PR-кампанія ПрофіКвесту» команду нагороджено дипломами та цінними подарунками. До того ж кожна команда-фіналіст отримала особливий подарунок від директора історико-розважального комплексу "Зелені хутори Таврії" та його команди, а кращих координаторів проекту відзначили на святі  Подяками голови Херсонської обласної державної адміністрації.


Вітаємо нашу команду з вагомими досягненнями. Дякуємо всім партнерам по проекту та вболівальникам.


А ще , хочеться подякувати керівництву та працівникам Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки за організовану програму. Ведуча та її помічники, чарівна Солоха та не менш чарівний Чорт, додали святу українського колориту. 


"ПрофіКвест" закінчився, але залишилося бажання пізнавати рідну землю, розуміти її унікальність і відчувати красу. Херсонщина багата на дива та чудові куточки природи.  


Тож, запрошуємо на Херсонщину гостей з України та всього світу. Хай милуються мальовничими краєвидами та історичними пам'ятками, пізнають загадковість пісків, зцілюються в джерельних та морських водах, дихають чистим повітрям.  


Жителі  Олешківського краю  гостинні, доброзичливі, працелюбні та талановиті люди. 


ЛАСКАВО ПРОСИМО  В ОЛЕШКИ!!!

ПРОФІКВЕСТ «В ДОЛОНЯХ СТЕПУ І ДНІПРА» - MADE IN ХЕРСОНЩИНА»!!!
15/05/2017 = 87
Творча зустріч з військовослужбовцями

12 травня учнівський та викладацький склад Олешківської дитячої музичної школи  прийняв запрошення та завітав з концертною програмою до військовослужбовців. У концерті взяв участь духовий оркестр школи, група «Меридіан», солісти – вокалісти та інструменталісти.


Концертна програма тривала більше години, але не втомилися музиканти. бо знали , що грають для тих, хто забезпечує їм мирне життя. І навіть несприятливі погодні умови не стали на заваді їм. В програмі звучали старовинні марші, сучасні твори, ліричні та патріотичні пісні, як композиторські так і аматорські. А «живе» звучання Гімну України у виконанні оркестру додало заходу патріотизму.


Маленькі учасники оркестру, майбутні захисники нашої Вітчизни, не тільки подарували воїнам концертну програму, але змогли подивитися умови життя та  поспілкуватися з солдатами. Тому, що майже в кожного з них вдома лишилися такі самі діти, як і наші  юні музиканти. Звісно було фото на згадку, запрошення на нові зустрічі та побажання мирного неба усім присутнім.

Творча зустріч з військовослужбовцями
11/05/2017=86
Пам'ять про славні подвиги наших односельців

 

Напередодні святкування  Дня пам’яті та примирення в Україні та 72 – річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівниками Подокалинівського Будинку культури та Подокалинівської сільської бібліотеки  було проведено  урок мужності «Пам'ять про славні подвиги наших односельців». 


Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував  свого життя для спільної Перемоги.  339 жителів села пішли на фронт, 179 – загинули.  На даний час живим залишився лише Завгородній  Михайло Єгорович, який народився у 1924 році.  До окупації села він працював у колгоспі. Відразу після звільнення Подо-Калинівки з 3 листопада 1943 року і до травня 1950 був у лавах Радянської армії. Михайло Єгорович брав участь у боях на Поймі, визволяв Перекоп, Євпаторію, Севастополь.  Далі були запеклі бої у Прибалтиці.  Двічі був тяжко поранений.


Учні познайомили присутніх  зі спогадами воїнів – односельців Богомолова Дмитра Антоновича,  Нечмілова Миколи Дмитровича учасників бойових дій, але на жаль яких вже немає серед нас. 


Зворушливими є спогади  дітей війни Нечмілова Миколи Федоровича та Кулик Ніни Миколаївни  які записали старшокласники  відвідавши їх.  Сельчани були свідками, всіх жорстокостей, котрі чинили нацистські окупанти. І з болем пригадують ці події.


Учасники заходу  переглянули презентацію «Шана за подвиг - вдячність за мир», та документальний фільм «20 кроків до мрії. Україна у Другій Світовій війні».


Минають роки, десятиліття, змінюється планета, а з нею життя людей, їх думки,  мрії і сподівання.  Але не підлягає сумніву одне:  ці люди здійснили подвиг якому нема і не буде ціни. Ми бережемо і цінуємо їхню мужність, героїзм, звитяжну працю в ім’я звільнення країни від нацизму у Другій світовій війні. Низький уклін воїнам за те, що відстояли Батьківщину. Віри й пошани усім нащадкам Перемоги. Поважаймо історію рідної землі. Такими словами ведучі закінчили урок.

Пам'ять про славні подвиги наших односельців
Ми хочемо без воєн жити, хай буде мир на всій землі

11/05/2017 = 85

Ми хочемо без воєн жити, хай буде мир на всій землі

72 роки минуло з тієї травневої весни коли замовкли останні постріли гармат і прийшла  вистраждана та оплачена найвищою ціною, ціною крові і сліз Перемога. Але не згасає пам'ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

Пам’ять про жертви і подвиг народу у Другій cвітовій війні зобов’язує нас усвідомити, якби не було спільної Перемоги над нацизмом, післявоєнних поколінь не існувало б.


Для широкого кола читачів провідний бібліотекар Олешківської міської бібліотеки №2 провела годину пам’яті «Ми хочемо без воєн жити, хай буде мир на всій землі» та презентувала  виставку-вшанування «В книжковій пам’яті - миттєвості війни». Найбільше зацікавив присутніх відео перегляд фотоархівів  Другої світової війни «Щоб пам ятати: історія України»,  «Пам'ять серця, пам'ять сивини, пам'ять тих хто прийшов з війни». 


Відеофільми знайомили присутніх з  фактами та документами які засвідчують страші роки Другої світової війни.


Кожного року вшановуючи пам'ять полеглих у Другій світовій війні  можна по-різному ставитись до цієї війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

11/05/2017 = 84

Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих

День Перемоги у Другій світовій війні 1939-1945 рр. - воістину всенародне свято, завжди урочисте і хвилююче. У цей день ми віддаємо данину глибокої поваги героїзму і самовідданості захисників Вітчизни. Велика Перемога залишається для нас по-справжньому великим і життєстверджуючим святом, символом мужності, величі і сили духу нашого народу, безсмертного подвигу воїнів і трудівників тилу. 


Олешківська міська бібліотека № 2 прийняла участь в заході по вшануванню пам’яті загиблих у Другій світовій війні при «Університеті третього віку» Олешківського районного територіального центру соціального       Провідний бібліотекар познайомила присутніх з матеріалами представленими на   книжково–ілюстрованій виставці «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих» та провела  екскурс в історію «Ніхто не забутий , ніщо не забуто» …


Ми віддаємо данину пам'яті й любові визволителям рідної землі. Земний уклін і безмежна шана вам, колишнім воїнам, за все, що довелося пережити, винести і звершити.

Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих

11/05/2017 = 83

Учасники велораллі – гості Олешок

На Херсонщині 7 травня пройшло велораллі «Херсон - Євробачення», присвячене старту Євробачення в Україні та відкриттю фан-зони Євробачення в м. Херсон. На старт велораллі вийшло 188 зареєстрованих учасників з різних міст України. 


Вони проїхали 43 км по маршруту Херсон – Гола Пристань – Олешки, ККЗ «Ювілейний», де розташована фан-зона Євробачення в м.Херсон.


Організаторами велораллі виступили ГО «ВелоХерсон» і «Спорт для всіх» під патронатом голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва.


8 травня наш районний краєзнавчий музей відвідали 22 учасника велораллі. Це були юнаки та дівчата з різних міст України: Запоріжжя, Сум, Кривого Рогу, Миколаєва, Херсона та ін.


Гості відкрили для себе цікаву історію нашого міста від часів існування Олешківської козацької Січі до сьогодення, зацікавлено слухали розповідь про відомих людей нашого міста.


Було приємно спілкуватися з молодими людьми, у яких очі випромінювали захоплення, допитливість і радість пізнання. У своїх відгуках щиро дякували за збереження історії нашого краю і висловили бажання побувати в музеї ще раз і докладніше ознайомитись із творчістю сучасних майстрів міста.


Після цього вся група відвідала унікальну пам'ятку нашого міста – розписну хату Поліни Райко.

Учасники велораллі – гості Олешок
11/05/2017=82
Подвигу жити вічно

Коли побачиш  влітку в полі

Червону квітку — символ волі,

Згадай синів безстрашних України,

Що полягли на землях  Батьківщини.

Вони себе не вберегли,

Але  край рідний захистили.

У полі маки зацвіли

Там, де герої ці спочили.

Марія Устичук

З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород  до нас приходить Перемога. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для  нащадків.


З метою вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання в учнів почуття патріотизму, національної свідомості та гідності в Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбувся урок пам′яті «Подвигу жити вічно». Захід відвідали учні 5 класу, кл. кер. Новікова І.В. 


Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм –  людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи. Під час проведення заходу бібліотекар розповіла про страшні роки війни, згадала солдатських матерів. Це на їх долю випало виховати покоління, яке прийняло на себе найважчий удар – війну. Мільйони матерів віддали Батьківщині своїх синів. Діти дізналися скільки горя і сліз випало на долю наших дідів і прадідів, скільки доль зруйнувала війна. В ході заходу бібліотекар нагадала учням, що  офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення, є квітка червоного маку. Вона розповіла легенду українського письменника Михайла Стельмаха легенду про козака Мака, який від ординців рятував дівчат і був знищений ворогами. Вороги покришили його на мак. Думали, що вже про нього ніколи пам’яті не буде. Та сталося диво: порубане козацьке тіло проросло наче зерно і влітку зацвіло маком. Отже, червоні квіти степового маку, за легендою, ввібрали кров героїчно загиблого козака і здобули свій колір від його крові. Квіти ці завжди цвістимуть серед людей і нагадуватимуть їм про того, хто віддав своє життя за рідний край. Цей символ є пам’ятним для всіх загиблих українців у різні часи, різних війн.

Подвигу жити вічно
11/05/2017=81
Вклоняємось доземно всім солдатам

 

Напередодні Дня Перемоги, в Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей проведено урок мужності «Вклоняємось доземно всім солдатам». Захід відвідали учні 9–А класу, кл. кер. Олексюк Олена Анатоліївна. 


Почесними гостями на заході були дитина війни, ветеран праці, заслужений вчитель України Лобода Марія Дмитріївна, учасник АТО і бойових дій Григор′єв Віталій Миколайович.  


Урок мужності розпочався із вступного слова бібліотекаря, вона наголосила, що для українців, як і для всіх інших народів, Друга світова війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Це була справедлива, визвольна, священна війна проти підступного і жорстокого ворога, який виношував плани перетворити на рабів народи Європи. 


В ході заходу діти дізналися, що упертий спротив Радянської Армії зірвав плани нацистів, надовго затримав наступ на київському напрямку. Оборона столиці України тривала понад 70 днів. У Берлінській операції, в 1945 році, було залучено понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів. Втрати виявилися величезними. Усього радянські війська в Берлінській операції втратили 352 тисячі чоловік. Бібліотекар також нагадала учням, що високу ціну заплатила Україна за Перемогу та визволення Європи від фашизму. 436 жителів села Великі Копані брали участь у Другій світовій війні. 308 односельців віддали життя за свободу та незалежність нашої Батьківщини. Марія Дмитріївна – дитина війни, свідок тих далеких та буремних подій – пригадала про часи німецької окупації на Дніпропетровщині, звідки сама родом. Вона з безмежною любов'ю згадала батька-фронтовика, який героїчно пройшов бойовий шлях від першого до останнього дня війни. Віталій Миколайович поділився з учнями спогадами, що пережив разом зі своїми побратимами за час, проведений в зоні АТО, показуючи своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й  вчинками доводити це. Відповідаючи на запитання, гість намагався у доступній формі розповісти учням про життя на війні. Діти з захопленням прослухали розповідь виступаючих. В своїх розповідях гості спонукали дітей до патріотичних почуттів, завжди бути готовими захищати свою Батьківщину, боротися за її волю і незалежність. Учні прочитали вірші про героїчний подвиг, незламну мужність та тяжкі страждання нашого народу. І нікого не залишили байдужими ці «дорослі вірші про війну». На закінчення заходу учні разом з класним керівником та бібліотекарем подарували гостям квіти, побажали  міцного здоров’я, довголіття і чистого мирного неба. Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. Ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину. 


Сьогодні Україна знов перебуває у стані війни. Внаслідок бойових дій гине цивільне населення та військові, які захищають свою Батьківщину, як і їх батьки-діди-прадіди захищали свою землю під час Другої світової війни. Онуки Переможців Другої світової взяли до рук зброю та стали стіною між окупованими, випаленими ворожим вогнем землями, і мирною, Незалежною Україною. Щоб стримати військову агресію сусідньої держави. Віримо, що переможемо. Бо ми – на своїй землі. Нашу Землю захищають найкращі з Українців – сильні духом.

Вклоняємось доземно всім солдатам.

11/05/2017 = 80

У тиші урочистій до Пам'яті йдемо

До тебе, людино, звертаюсь:

Залиш на хвилинку щоденні турботи.

З собою побудь у глибокій скорботі.

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення – 8 травня та Дня перемоги – 9 травня в читальній залі Новомаячківської бібліотеки проведено цикл заходів, а саме:


- меморіальний урок «Горів і плавився метал, Земля стогнала від облоги»;
- панорама пам'яті «Цей день із сльозами на очах»;
- урок патріотизму «Тих днів не змовкне слава»;
- екскурсію до музею бібліотеки «Вічна слава тим, хто не загинув!Вічна слава тим, хто живий»;
- година мужності «Маленькі герої  великої війни».


Оформлені книжкові виставки «Рядки, обпалені війною» та «На всі часи, на всі віки у спогадах живе…».


Все далі від нас події Другої світової війни, рідшають ряди її учасників. Але залишилися книги. Книги-свідки, книги-супутники, книги-пам'ятники тієї героїчної епохи, адже одну з найбільших трагедій — Другу світову війну — не зміг замовчати жоден письменник, особливо ті, хто був на фронті, чиє дитинство опалила війна.


Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 72 роки від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Та пам'ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Бібліотекою було проведено меморіальний урок «Горів і плавився метал, Земля стогнала від облоги». Під час заходу, школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів через поезію. Поезія фронтових років це гіркий нестерпний біль, який відчули дитячі серця. Завершився захід оглядом літератури, представленої на книжковій виставці «Рядки обпалені війною».


Панорама пам’яті «Цей день із сльозами на очах» пройшла  на сонячній галявині  біля будинку культури, для того щоб діти могли порівняти різницю тих страшних  слідів, які залишила війна  з сьогоднішнім безтурботним дитинством. Під час бесіди демонстрували речі воєнних часів .


Цей захід – це лише часточка великої данини та шани полеглим. Учні зібралися, щоб дізнатися про те, як діди і прадіди своєю кров'ю відстояли нашу свободу. 


Урок патріотизму «Тих днів не змовкне слава» проведений з метою виховання у старшокласників поваги до подвигу героїв-співвітчизників у Другій світовій війні… Під час заходу молодь мала змогу переглянути відеокадри про жахи війни .


Все далі в історію відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя за наше з вами сьогодення. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Зберегти їх пам'ять, донести її до молодого покоління святий обов’язок кожного. Бібліотечні працівники  провели екскурсію до музею бібліотеки «Вічна слава тим, хто загинув! Вічна слава тим, хто живий!» для учнів 2-х класів. 


Знайомлячись з книгами, піснями воєнних років ,мультфільми діти доторкнулись до сторінок Другої світової війни під час години мужності «Маленькі герої великої війни». Учні із задоволенням взяли участь в обговоренні героїчних вчинків наших земляків та героїв війни. Учасників заходу здивувало навіть те, що малеча в ті часи здатна була на героїчні вчинки.


Також школярі мали змогу переглянути світлини з «Книги пам’яті Нової Маячки».


Мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

У тиші урочистій до Пам'яті йдемо

11/05/2017 = 79

Україна пам’ятає, світ визнає

З нагоди Дня Перемоги в Cагівській сільській бібліотеці розгорнута історична книжкова виставка «З днем Перемоги!». 


Матеріали, які представлені на виставці, розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Основна мета показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.


Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.

Україна пам’ятає, світ визнає

11/05/2017 = 78

Урок малювання в бібліотеці

Захопити людину читанням – завдання непросте. Масова робота – один із шляхів досягнення цієї мети бібліотекою.


Масова робота – культурно-дозвіллєва діяльність бібліотеки, яка включає сукупність форм і методів, усної і наочної популяризації творів друку та інших документів серед читачів і населення.


Малювання – це улюблене дитяче заняття. Навіть дуже маленька дитина, схопивши в кулачок кулькову ручку або олівець, вже хоче прикрасити своїм живописом мамин журнал, шпалери в кімнаті або підодіяльник. 


Намалювавши декілька каракуль, дитина постійно стверджує, що це тато або мама. Діти малюють на папері все, що помічають навколо.


Як відомо, вони дуже люблять малювати. І малюють тому, що їм подобається це робити. Так малюки пізнають навколишній світ. На 80% ми сприймаємо навколишній світ через зір. Більшість наших фантазій, думок і мрій формуються за допомогою зображень. 


Звичайний дитячий малюнок може багато розповісти про те, що коїться в душі маленького художника. Для дитини малюнок – це не мистецтво, а певна мова. Завдяки малюванню, вона має можливість висловити все те, що в ще не може виразити словами. 


Ось і у Сагівській бібліотеці тепер кожної суботи о 10-00 годині діти мають можливість поділитись своїм умінням малювати.


Сьогодні розпочали, ось що в нас вийшло!!!

Урок малювання в бібліотеці

10/05/2017 = 77

День Перемоги у м. Олешки

Кожного року коли тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, розливаючи в повітрі тонкий і ніжний аромат, в бузкових кущах заллються піснями невсипущі солов’ї, а вся земля випромінюватиме радість, щастя та нестримну жагу до життя, 9 травня, ми відзначаємо велике свято – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.    Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони - святиня нашої пам’яті. 


9 травня у парку Слави зібрались жителі нашого міста, щоб віддати шану тим, хто виборов для нас таку жадану Перемогу. 


Захід зібрав  чимало жителів Олешок різних поколінь. Всі вони несли вінки та букети до  пам’ятника воїнам-визволителям. Прийшли до парку Слави й учасники війни. На жаль, нині у живих їх залишилось лише троє.

 
Зі словами привітань до олешківської громади звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Буганов Костянтин Миколайович та Олешківський міський голова Воронов Дмитро Миколайович.  Звертаючись до містян, вони закликали пам’ятати подвиг героїв-ветеранів, що ціною власного життя та здоров’я захищали свій народ у Другій світовій війні. 


Мітинг був насичений тематичними піснями та театралізованими композиціями, що були підготовлені творчими колективами Центру культури та дозвілля, які не залишили байдужим жодного присутнього. 


Із перехопленим подихом слухали всі присутні спогади учасника бойових дій, підполковника запасу Жданової Анастасії Василівни. 


Всіх, хто загинув на страшних дорогах війни вшанували хвилиною мовчання, салютом та покладанням квітів. А наприкінці мітингу військовослужбовці та діти запустили у небо жовто-блакитні кульки із символом миру – червоним маком.


Свята пам’ять про Другу Світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни.    Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна синівська шана і повага.

День Перемоги у м. Олешки

10/05/2017 = 76

В Олешках відзначили День пам’яті та примирення

День пам'яті та примирення – пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Відповідно до указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є "гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму".


Ці дні присвячені пам'яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.


Цей воістину святий день наповнює людські серця не лише світлим почуттям радості і щастя, але й гірким присмаком журби за віддані життя та понівечені долі наших співвітчизників. День Пам’яті  та примирення змушує нас згадати події воєнних років, оцінити подвиги героїв і переосмислити бачення радянського та нацистського тоталітарних режимів.


8 травня в Олешківському Центрі культури та дозвілля відбувся концерт, присвячений Дню пам’яті та примирення. Сюди завітали ветерани війни, учасники бойових дій, учні міських шкіл та жителі міста. Всю олешківську громаду з цим великим днем привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Буганов Костянтин Миколайович та заступник міського голови Петриченко Ольга Миколаївна, після чого всі, хто був присутній у залі, мав змогу насолодитися чудовим яскравим концертом. Він подарував усім присутнім незабутні враження та емоції, а пісні воєнних років знову повернули всіх у ті буремні 40-і.


Концертна програма була дуже насичена та яскрава, сповнена безліччю хореографічних композицій, виступами вокальних колективів, а також сольних номерів. Артистам вдалося створити атмосферу воєнних часів та занурити глядачів в епоху важких та кривавих подій, насичених музикою душі людей, що пережили це горе.


Пам'ять загиблих у роки ІІ Світової війни та тих, кого ми втратили сьогодні на Сході України, захищаючи свою країну, людську гідність та рідних, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів. 


Цей день назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу народу. Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

В Олешках відзначили День пам’яті та примирення

10/05/2017 = 75

Аматори м. Олешки в гостях у батальйону «Київська Русь»

Сьогодні Україна вільна і незалежна. Більше ніхто не посміє наказувати нам як жити і кого обирати. Ми – вільний народ, який тримає в руках не лише український прапор, але й долю своєї країни.


Українське військо завжди було одним з найсильніших та найпотужніших.


11-й батальйон територіальної оборони був створений навесні 2014 року та сформований з добровольців, переважно мешканців Києва та Київської області. 


Після підготовки в навчальному центрі «Десна», вже в липні 2014 року батальйон вирушив для виконання бойового завдання в зоні АТО. Бійці тримали оборону на блокпостах Слов’янська і в серпні були перекинуті для оборони Дебальцеве. На даному напрямку звільнили та успішно утримували кілька населених пунктів. Проте, 15 серпня 2014 року, потрапивши в засідку біля села Малоіванівка Луганської області, загинули та отримали поранення бійці батальону. Командир полковник Гуменюк Олександр Леонідович нажаль загинув і командування батальйону прийняв Олексій Савич.


Завдяки патріотичному духу, прагненню звільнити свою землю та вправності командирів, батальйон швидко перетворився з частини, що мала стояти в третій лінії оборони, на передову бойову одиницю.


4 травня аматорські колективи Олешківського Центру культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка та дитячої музичної школи підготували святковий концерт до Дня батальйону «Київська Русь», для військовослужбовців.


Захід був насичений духом патріотизму, гордості та палкої любові до рідної країни. Чудові номери військовослужбовцям подарували: Владислав Турчин соліст Олешківського ЦКД, Вероніка Тимошенко солістка народної вокальної студії «Мелодія» Олешківського ЦКД, керівник Наталія Медведська, Ніна Щербина солістка Олешківського ЦКД, Галина Сикорська солістка Олешківської ДМШ та жіночий вокальний ансамбль «Cantabile» Олешківського ЦКД, керівник Катерина Романцова.


Військовослужбовці дуже тепло сприймали кожного, хто виходив на сцену.


Кожному, хотілося сказати багато теплих слів та побажати тільки найкращого всій Україні. Нехай наша славна країна процвітає, щастя та добробут живуть на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині, поєднуючи всіх нас у згуртовану та небайдужу громаду!


В ці тяжкі для всіх нас часи ми постали перед світом як сучасна українська нація. В нас прокинулися гідність, благородство і непохитний патріотизм. 


Озброєні вірою, переконанням та палкою любов’ю до своєї країни, ми обов’язково здобудемо Перемогу.

Аматори м. Олешки в гостях у батальйону «Київська Русь»
bottom of page